8 Head 4in1 LED Beam Moving Light Bar

Име на производот:BEAM 8 4IN1

Модел бр.:MJ-1018F

 

BEAM 8 is designed with 8PCS 10W 4in1 LEDS. It’s a fixture producing outstanding RGBW beam effect. Each LED and each color is a pixel that could be controlled individually, not only speed but also linear dimmer. BEAM8 is with default pixel macro function. This feature could create an amazing streaming effect, slow to fast. The fixture comes with internal working programs for easy performance in a rather simple way. It also features ultra fast 230° and smooth tilt movement which brings wider range operation for users. It’s a simple pack-and-go system, easy for installation with two 1/4 turn fastening Omega clamps. It’s available for small or medium live concerts, TV studios, tour shows, Диџеј, disco clubs

Детали за производот

Преземи

Додатоци

 • Оптички систем
 1. Извор на светлина: 8ЕЕЗ 10W 4in1 LED(RGBW)
 2. LEDивотен век на ЛЕР: 50,000 часови
 3. Сноп: 6°
 • Динамички ефекти
 1. Контрола на пиксели: 8 пиксел (секоја ЛЕР како пиксел), индивидуално контролирано
 2. Неверојатен стриминг ефект
 3. Built-in default program and easy to operate
 4. 12 default pixel macro effect
 5. 0-100% електронски затемнувач
 6. Бленда: 1-18 временски строб, плус строб
 • Контрола и програма
 1. LED display
 2. Протокол: DMX512, господар-роб, контрола на звук, автоматско
 3. Контролни канали: 10/38 CH
 4. Резолуција на пан / навалување: 16 малку мазно скенирање
 • Движење
 1. Пан движење: 540°
 2. Движење на навалување: 270°
 3. Меморија за положба на скенирање
 4. Автоматска корекција на позицијата на тава / навалување
 • Електрична спецификација и врски
 1. Напојување: Електронски придушници и преклопување
 2. Влезен напон: AC100-240 V, 50/60 Hz
 3. Потрошувачка на енергија: 120В.
 4. Влезен / излезен приклучок за напојување: Powercon
 5. Влезен / излезен приклучок за податоци: 3-игла XLR
 6. 2pcs 1/4 брзо заклучување
 • Домување
 1. Раководител: Алуминиумски систем за ладење, без бучава
 2. Дното: Систем за ладење на вентилаторот со низок шум
 • Работна околина
 1. Собна температура: -20℃ ~ + 45 (-4℉ ~ + 113)
 2. Одделение за заштита: IP20
 • Одобренија
 1. ОВА & ROHS
 2. Доколку се потребни други сертификати, потврдете со нас, ве молам
 • Димензии на производот и пакувањето
 1. Производ: 1065*80*160мм (41.9*3.1*6.3 инч)
 2. Цртан: 1140*170*220мм (44.9*6.7*8.7 инч)
 3. Нето маса: 6.5 килограм (14.3 кг)
 4. Бруто тежина: 7.2 килограм (15.9 кг)
 • Листа за пакување
 1. BEAM 8 4IN1
 2. Упатство за користење
 3. Кабел за напојување
 4. 3-пински XLR конектори
 • Изборни додатоци
 1. Случај со лет
 2. Стегач
 3. Безбедносно јаже
 4. Mица DMX

Прирачници 1583921831-MJ-1018F-User-Manual
DMX канали
Библиотеки
DMX жица Висечки стегач
Безбедносен јаже Случај на патот

Испратете ни ја пораката до нас:

ИСТРАУВАЕ СЕГА
ИСТРАУВАЕ СЕГА